Paardensport Vlaanderen

Meet the team: Julia Verwulgen

05-09-2023 ·

Julia Verwulgen, het aanspreekpunt voor de clubs

Waar je ook gaat langs Vlaamse wegen, kom je een club van Paardensport Vlaanderen tegen. Sterker nog, Vlaanderen telt twee keer meer clubs dan gemeenten. Het zegt veel over het belang van het paard en de paardensport in Vlaanderen. Met die clubs werkt Paardensport Vlaanderen als het ware een samenlevingsproject uit.

De clubs worden gecoördineerd en begeleid door Julia Verwulgen, die meteen van wal steekt: ‘Clubondersteuning houdt zoveel meer in dan een verzekering. Met onze maandelijkse nieuwsbrieven informeren we onze clubs in alle domeinen die van toepassing zijn op de clubs, hun leden en werking. Dat gaat van wetgeving tot sensibiliseringcampagnes en allerhande projecten waarbij we met praktische tips de clubs informeren en concreet bijstaan in de uitvoering van hun initiatieven. Ik denk bijvoorbeeld aan Dré dag en de Dré tegen allen Challenge, die inmiddels ingeburgerd zijn'.

'De meerderheid van onze clubs richt zich tot recreatieve (jeugd)leden. Het is mijn taak om elke club zo veel mogelijk te ondersteunen volgens hun behoeften. Elke club is uniek en heeft zijn eigenheid. Zo zijn er clubs met een sterke jeugdwerking; en die komen in aanmerking voor subsidies binnen het jeugdsportproject, die we toekennen in samenwerking met Sport Vlaanderen. De insteek is dat we zo veel mogelijk kinderen aan het sporten krijgen bij een club van Paardensport Vlaanderen. Als zij kiezen voor de paardensport, moet dat in de best mogelijke omstandigheden kunnen verlopen. Daar heeft Paardensport Vlaanderen een ondersteunende functie in. We helpen onze clubs met ledenwerving via projecten zoals de "Open Clubdagen", de "Maand van de Sportclub" en de "Ik wil paardrijden"-campagne.  Daarnaast zijn we aanwezig op de Sportzomer van Sport Vlaanderen, om potentiële nieuwe ruiters en amazones kennis te laten maken met onze mooie sport.'

'De club is de basis van onze werking. Het is onze taak om hen optimaal te begeleiden. De basis is nu eenmaal het fundament en eventuele springplank naar een sportcarrière. Het is ook een maatschappelijk engagement waar we met Sport Vlaanderen en Paardensport Vlaanderen sterk op inzetten. Sporten moet in alle opzichten gezond zijn, zowel fysiek als mentaal en daar worden verscheidene campagnes rond gevoerd, zoals rond hoffelijkheid, pesten, veiligheid.’

Julia werkt inmiddels 2 jaar voor Paardensport Vlaanderen. Ze studeerde onder andere sportmanagement en werkte 6 jaar voor wielerploeg Lotto Soudal. Die ervaring en kennis stelt ze nu ter beschikking van de paardensport.